System lokalizacyjny AutoGuard

AutoGuard jest systemem telemetrycznym, dzięki któremu możliwe jest lokalizowanie pojazdu, przemieszczającego się po drogach europejskich. Niewielkich rozmiarów urządzenie dokonuje zaprogramowanych pomiarów i automatycznie, bezprzewodowo transmitują je do obsługujących centrali. AutoGuard jest systemem satelitarnym, współpracującym z GPS i GSM. Zastosowanie lokalizatora zwiększa poczucie bezpieczeństwa kierowcy i stanowi ochronę dla samego pojazdu. Dzięki niewielkim rozmiarom, może zostać umieszczony w sposób niewidoczny dla osób postronnych, w dowolnym miejscu pojazdu. AutoGuard podłączany jest do układu blokującego w samochodzie, np. do immobilizera lub układu antynapadowego. System działa z dokładnością do 15 metrów. Lokalizacja pojazdu możliwa jest poprzez odebranie informacji o prędkości pojazdu i kierunku jazdy. W razie przerwania blokady, wyzwolony zostaje alarm, często współdziałający z alarmem samochodowym. Informacja i naruszeniu linii blokujących w trybie natychmiastowym zostaje przekazana do Centrali Monitoringu AutoGuard. Informacja dociera do Grup Szybkiego Reagowania Ochrony Mienia, na policję lub do Interpolu, który działa na terenie Europy. Szybka interwencja pozwala na zlokalizowanie pojazdu i udaremnienie kradzieży lub udzielenie pomocy kierowcy, w razie wypadku.

Korzyści płynące ze stosowania systemu AutoGuard

Bezpieczeństwo kierowcy i pojazdu jest sprawą nadrzędną. Dlatego właśnie sygnał nadchodzący z urządzenia do Centrali jest monitorowany przez całą dobę. AutoGuard zabezpiecza samochód przed kradzieżą, przesyłając sygnał o naruszeniu blokady do Centrali i uruchamiając alarm. Sprawność systemu codziennie jest testowana. Firma AutoGuard współpracuje ze służbami policyjnymi oraz z Interpolem, dzięki czemu interwencja w miastach europejskich następuje w ciągu 15 minut, a poza nimi w ciągu 30 minut. Przez całą dobę utrzymywany jest kontakt ze służbami technicznymi i medycznymi. W razie zagrożenia lub wypadku, pomoc nadchodzi bardzo szybko. Od 2013 udostępniono usługę Rozszerzonej Gwarancji, dzięki czemu nawet po upływie okresu gwarancyjnego, bezpłatnie zostanie naprawiony uszkodzony moduł lokalizatora. Gwarancje można przedłużyć do trzech lat. Firma dokona niezbędnych przeglądów, napraw lub wymieni niesprawne urządzenie na nowe. Gwarancja zostanie przeniesiona na nowego właściciela pojazdu, w razie jego sprzedaży. Takie rozwiązania mają wpływ na wiarygodność firmy AutoGuard i podnoszą atrakcyjność oferty.

Konsolidacja firmy AutoGuard z firmą Finder S.A.

Wzmocnienie polskich firm telematycznych, jakie nastąpiło po ich konsolidacji w 2014 roku, wpłynęło korzystnie na ich pozycję na rynkach europejskich. Z ochrony nowej spółki korzysta ponad 70 tysięcy pojazdów, poruszających się po drogach Unii Europejskiej. planowana jest współpraca z T-Mobile i Nokią, co, według przewidywań, doprowadzi do znacznego wzrostu aktywów. Projekt T-Mobile modyfikuje zdolności lokalizacji pojazdów, w oparciu o platformę lokalizacyjną Finder Online. Silna pozycja spółki spotkała się z zainteresowaniem Deutsche Telekom i propozycją udziału w dalekosiężnym programie „EU TOP PARTNERING”. Platforma lokalizacyjna Findera proponowana jest lekkim flotom produktów szybko zbywalnych, FMCG. Systemy AutoGuard obsługują floty samochodów ciężarowych.

Współpraca firm telepatycznych wpływa na ich innowacyjność i kreatywność, co sprawia, że możliwe jest konkurowanie z europejskimi firmami transportowymi.

  • tags

Related Posts

Got Something To Say: